TR

NEDEN VISCOMAVİ

logoSağlığınız için mutlaka gerçek viscoelastik yatak alın.

Viscomavi, viscoelastik kafızalı köpük üretiminde sadece Alman malı             kullanılmıştır.

Hayatımızın üçte birinin yatakta geçtiğini ve uyuma zemininin sağlığımıza           etkisinin önemli olduğunu unutmayın.

Kalbimiz kanımızı pompalar. Kan damarlarımızda vücudumuzu dolaşır. Damarlarımız fazla baskı altında kaldığında o bölgede kan akışı yavaşlar veya durur. Kan akışında yavaşlama ya da durma uyuşma ve belirli bir süreyi aştığında ciddi sağlık sorunu demektir. Elastik sıradan yataklarda görülen fazla baskının uyuşmaya neden olmaması için yatakta uyurken yer değiştiririz. Sık sık yer değiştirmek uyuşma sorununu çözse de uyku konforunu azaltıcı bir etkendir. Oysa gerçek bir viscoelastik yatağın gece boyunca vucudumuza yaptığı baskı düşüktür, kılcal kan dolaşımı önemli ölçüde daha rahattır. Gerçek bir viscoelastik yatak kıpır kıpır hareket etmemize gerek kalmadan konforlu bir şekilde uyumamızı, güne huzurlu ve zinde başlamanızı sağlar.

Kaliteli bir viskoelastik yatağın özellikleri; 

•    Düşük Temas Basıncı                     

Vücudumuzu uyurken yatay olarak taşıyan yatma zemini bedenimize temas eden bölgelerden basınç uygulayarak taşır. Bu taşıma sırasında uygulanan basınç düşük olmalıdır ki temas bölgelerinde kılcal kan damarlarının büzülmesine neden olmasın. Kılcal damarların büzülerek tıkanmasına neden olan yataklar kan dolaşımının bozulmasına neden olur. Viscoelastik yatakların bulunması bu basıncın düşük seviyelere düşmesini sağlamıştır. İyi bir viscoelastik yatak ve yastık bu basıncı minimize eder. Klasik yaylı veya elastik yataklara göre Viscomavi yataklarında vücudumuza yatağın uyguladığı basınç neredeyse yarı yarıya düşüktür. Laboratuarımızda yapılan testlede özellikle sırt ve kalça bölgelerinde sıradan yaylı yataklarda 160 mmHg değerlerinde ölçülen yatak temas basıncı aynı şartlarda Viscomavi yataklarda 90 mmHg civarında ölçülmektedir.  Bölgesel olarak kan basıncı üzerinde basınca maruz kalındığında vücudumuz bu bölgeyi rahatlatmak için refleks olarak aldığı önlem yatış pozisyonunu değiştirmektir. Yatarken yatış pozisyonunu sık sık değiştirmek uyku konforunu ve sağlığımızı olumsuz etkiler.

•     Doğrusal Omurga Pozisyonu

omurga pozisyonu
Yatak ve yastığın sertlik ve esneme değerleri optimum değerlerde tasarlanmış olmalıdır. Bel sırt ve omurga ve eklem ağrılarına neden olan uygun olmayan yatış pozisyonu iyi tasarlanmamış yatakların neden olabileceği olumsuz etkilerdendir. Viscomavi size sert yatağın uygun yatış pozisyonunu özel tasarımı sayesinde konforlu olarak sunar.

•     Hava geçirgenliği                 

Yatağın ana malzemesi ve vücudumuza yakın olan katmanı poliüretan viscoelastik hafızalı köpük yapısı hava geçirgen olmalıdır. Hava geçirgen poliüretan katman yatağın nefes olmasını sağlar. Kılıf kumaşı nem alıcı özelliğe sahip olmalıdır. Viscomavi yataklarda hava geçirgen son teknoloji ürünü viscoelastik sünger kullanılmıştır. Kılıf kumaşının nem alma özelliği yüksektir.

•     Malzeme içeriği               

Avrupa birliği REACH kısıtlamalarına göre kullanımı yasaklanmış katkı ve kimyasal maddeler içermemelidir. ( The REACH “Restriction of Chemicals” of EU chemical rules )

•     Ömür            

Viscomavi yatakları düzenli bir şekilde  ASTM ( Amerikan Malzeme Test Birliği ) standardlarına uygun olarak  12000 tur test edilmektedir.

ömür1ömür2

Yüklüyor...